Kicksy,  Marki,  Moda

Chiński Nowy Rok x NIKE

 

Nowy rok już się rozpoczął, ale w Chinach to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu, jest dopiero przed nami. W tym roku przypada dokładnie 5. lutego. Pewnie zastanawiacie się co ma wspólnego Chiński Nowy Rok z modą, odpowiedź znajdziecie ponieżej 😉

 

Kolekcja Nike CNY2019

 

 

O tym, że szał na KICKSY od kilku seznów sięga zenitu wie już chyba każdy. Sportowe obuwie stało się nieodłącznym elementem każdej garderoby, jeżeli nie masz choć jednej pary w szafie, najlepiej w kolorze białym to znaczy, że Twoja garderoba jest niekompletna 😉

Obecnie największy HYPE jest na kolaboracje, a mianowicie na limitowane kolekcje sportowego obuwia, które powstają zazwyczaj przy współpracy największych brandów takich jak Nike, Adidas, Asics oraz znanych projektantów czy marek modowych, np. Nike x Louis Vuitton, Nike X OFF White, Adidas Y-3(Yoji Yamamoto) czy chodźby Adidas Originals x Yezzy.

Rynek obuwniczy jest bardzo trudny, dlatego żeby spełnić oczekiwania swoich klientów, potentaci prześcigają się w pomysłach na sprzedaż i promocję swoich modeli. Tak właśnie powstała najnowsza kolekcja obuwia Nike inspirowana 12 chińskimi znakami zodiaku. Rok 2019 to rok świni, który jest ostatnim ze znaków. Symbol ten wiąże się ze spełnieniem oraz końcem cyklu, jest swoistym finiszem, do którego dążyliśmy przez ostatnie 12 lat. I tak właśnie firma Nike przedstawią nową odsłonę, swoich 12 modeli obuwia.

 

Kolekcja Nike CNY2019

 

Kolekcja to właśnie 12 par butów Nike, Jordan Brand oraz Converse , które ozdobione są wzorami, kolorystyką czy materiałami nawiązującymi do chińskich tradycji. Cała kolekcja wygląda świetnie, najmocniejszymi elementami są, mozaika oraz patchwork, stworzony ze wszystkich 12 znaków zodiaków, zwany Bai Jia Yi.

 

Chiński Patchwork Bai Jia Yi na kimonie

 

Kolekcja Nike CNY2019

 

Kolekcja Nike CNY2019

 

Nike CNY 2019 to przede wszystkim najbardziej popularne model – Air max 90, Air Max 98, Air Max 270, Air VaporMax 2, Air Jordan 12, Air Jordan 33  oraz Zoom Pegasus Turbo.

 

Nike Air max 98 CNY 2109

 

 

W sieci poajwiają się dopiero pierwsze zdjęcia modeli z kolekcji CNY2019.

 

Całość będzięmy mogli zobaczyć dopiero pod koniec stycznia, kiedy wszytskie modele ujrzą światło dzienne.

Wszelkie zapowiedzi i premiery frimy Nike możecie śledzić pod tym linkiem nowości i zapowiedzi.

Jak wam się podoba pomysł na kolekcję?

 


/sneakersnews.com / nike.com / theillest.pl /

 

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *