Moda

Odzieżowe dzieła sztuki – kolkcja H&M x Giambattista Valli

To już 19. limitowana kolekcja szwedzkiej marki H&M, do której zapraszanajbardziej znanych i cenionych projektantantów, hout cuture, na świecie. Pierwsza taka kolaboracja powstała w 2004 r. kiedy to do zaprojektowania linii ubrań, Szwedzi zaprosili Karla Lagerfelda. Od tamtego czasu, listopad w H&M to zawsze miesiąc mody, w najlepszym wydaniu! Wszystkie kolekcje cieszą się niesamowitym powodzeniem i wyprzedają się na pniu. Przez te kilkanaście lat współpracy, z sieciówką, podjęło się już wielu znanych i cenionych projektantów, takich jak Stella McCartney, Roberto Cavalli, Rey Kawakubo(Comme Des Garcones) Alexander Wang, Jimmy Choo, Versace, Marni,Balmain, czy jak rok temu Jeremy Scott, dyrektor kreatywny, włoskiej marki prêt-à-porter –Moschino.

 

 

W tym sezonie po raz kolejny, Skandynawowie postawili, na włoskiego projektanta mody Wysokiego Krawiectwa, a dokładnie na Giambattiste Valli.
Sam Włoch tworzy zarówno kolekcje Ready to Wear, jak i Haute Couture. Jako jeden z niewielu artystów, spoza Francji, jest członkiem Chambre Syndicale de la Haute Couture, co uprawnia go właśnie do tworzenia kolekcji określanych mianem wysokiego krawiectwa. Valli uważa, że moda to magia, a ubrań z tej kolekcji nie musimy nawet nosić, mają stać się dziełami sztuki w naszych prywatnych kolekcjach. Kreacje mają nam się kojarzyć z najszczęśliwszymi chwilami w życiu i pozostać z nami na zawsze, a nie jak moda fast fashion, przepaść po jednym sezonie.

 

 

Zdjęcia z kampanii H&M x Giambattista Valli

 

Zdjęcia z kampanii H&M x Giambattista Valli
Zdjęcia z kampanii H&M x Giambattista Valli

 

Jak co roku limitowana kolekcja ubrań dostępna jest w wybranych sklepach marki H&M oraz od kilku sezonów również on-line. W Polsce stacjonarnie będzie można ją kupić jedynie w Warszawie na ul. Marszałkowskiej oraz w Krakowie w galerii Krakowskiej, zatem większość fanów zdana jest na sklep on-line, na którym sprzedaż rozpocznie się od godziny 9:00. Marka informuje o tym, że przed planowanym rozpoczęciem sprzedaży strona może być nieaktywna i prosi o wyrozumiałość :).

Ok, a teraz do rzeczy, co w tej kolekcji będzie dostępne. Jak zawsze dostępne są dwie linie, damska oraz męska, z tym że projektant postanowił zatrzeć granice pomiędzy projektowaną odzieżą i część ubrań ma charakter uniwersalny (unisex), który mogą stylizować panowie i panie. Można to było zauważyć podczas premierowego pokazu, który odbył się 24.10 w Rzymie w Galerii Doria Pamphilj, a otworzyła go jedna z ulubionych modelek oraz klientek Valliego – Kendal Jenner.

 

 

Więcej zdjęć z męskimi sylwetkami, z pokazu w Rzymie możecie obejrzeć w galerii poniżej.

 

 

Całą kolekcję możecie obejrzeć tu  H&M x Giambattista Valli , a u mnie na blogu lista męskich produktów, wraz z cenami, które będą dostępne w sprzedaży :

 

 

Pamiętajcie, start 7. listopada o godzinie 9:00 na stronie H&M 

Dajcie znać czy udało Wam się coś upolować 😉

 


 

/ hm.com / / vouge.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *