Garderoba,  Poradnik

Zamszowa ramoneska zamiast marynarki

Cześć,

Temat skórzanych kurtek powraca zazwyczaj jesienią i wiosną, ale dzisiaj chce Wam pokazać że można je nosić również jako outfit do pracy, zastępując marynarkę.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych modeli jest kurtka motocyklowa, zwana Ramoneską lub po angielsku Biker jacket. Model ten ma już prawie 100 lat i zawdzięczamy go amerykanom, a dokładnie braciom Shott, którzy zaprojektowali kurtkę dla motocyklistów, pod koniec lat 20. XX wieku.

Obecnie nie wyobrażam sobie męskiej garderoby bez klasycznej czarnej ramoneski ze skóry licowej, to konieczny must have.

Ale dzisiaj w roli głównej wystąpi wersja zamszowa, bardziej delikatna w swoim stylu i dzięki temu nadająca się też lepiej do stylizacji w stylu smart czy casual.

Przygotowałem 2 wersje stylizacji, które można śmiało nosić na codzień np. do biura (jeżeli dress code nie jest stricte oficjalny) lub na spotkania czy imprezy ze znajomymi.

Wersja smart

Oczywiście buty, które użyłem do tej stylizacji (tassel loafers) można nosić również z długimi skarpetkami jak i ze „stopkami” (skarpety typu no show) kolor możecie dopasować do obuwia lub koloru spodni czy wzoru na nich.

Wersja casual

Dajcie znać, która wersja podoba Wam się bardziej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *